امروزه واتس اپ و تلگرام پراستفاده‌ترین اپلیکیشن‌های پیام‌رسان گوشی تلفن همراه هستند. شما بین دو نرم افزار واتس اپ و تلگرام کدام را انتخاب می‌کنید؟واتس اپ و تلگرام

 

loading...

اگر سعی می‌کنید که بین واتس اپ و تلگرام تصمیم به انتخاب بگیرید، چند چیز هست که باید به ذهن‌تان بسپارید. وقتی واتس‌اپ را در مقابل تلگرام می‌گذارید، این کار می‌تواند به شما کمک کند که تصمیم آگاهانه‌تر و بهتری بگیرید.

واتس اپ و تلگرام – این روزها کدام یک بهتر است؟

بسیاری از آدم‌ها وقتی سعی می‌کنند برای انتخاب اپلیکیشن مکالمه و اشتراک‌گذاری که قصد دارند استفاده کنند دست به انتخاب بزنند کاربر مبنا را در نظر نمی‌گیرند. در حال حاظر واتس‌اپ بیش از ۱ میلیارد کاربر فعال دارد.

تلگرام ۱۰۰ میلیون کاربر فعال دارد. دلیل این که تلگرام کاربر کمتری دارد به این خاطر نیست که اپلیکیشن خوبی نیست، به این دلیل است که دوستان آدم‌های بیشتری در واتس‌اپ فعال هستند. اگر می‌خواهید با کاربران بیشتری ارتباط برقرار کنید، وقتی پای کاربر مبنا به میان کشیده می‌شود، واتس‌اپ برنده خواهد بود.

 

ویژگی‌های منحصربفرد تلگرام

تلگرام چند ویژگی باحالِ مختص به خود دارد که هنگام استفاده از واتس‌اپ به آنها دسترسی ندارید.

unnamed

چتِ محرمانه:

اگر با کسی چت می‌کنید و نمی‌خواهید کسی تلفن شما را بردارد و آنها را بخواند، می‌توانید از کارکرد چتِ محرمانه استفاده کنید. این کار به شما اجازه می‌دهد مکالمه‌ای با رمزگذاری پایان به پایان داشته باشید. وقتی که از صفحه عکس گرفته شود شما پیغام آن را دریافت خواهید کرد و نمی‌توانید از چت‌های محرمانه چیزی را ارسال کنید.

این مانع از آن می‌شود که تصادفا پیام‌های محرمانه را برای کسانی بفرستید که هیچ صنمی با آنها ندارید. شما همچنین می‌توانید یک تایمر خودتخریبی مقرر کنید. این مکالمه‌های شما را کاملا پس از یک دوره‌ی زمانی مشخص پاک خواهد کرد.

این به شما آرامش خاطر می‌دهد که هر مکالمه‌ی محرمانه‌ای پیش از آن‌که کسی آنها را بخواند از گوشی‌تان حذف خواهد شد. اگر به دنبال راه امنی برای پیام دادن به دوستان‌تان می‌شد، تلگرام بالاترین ایمنی و امنیت را فراهم می‌آورد.

ایجاد گزینه‌ی به اشتراک گذاری:

شما می‌توانید فایل‌های پی دی اف را در واتس‌اپ بفرستید، با این حال، گزینه‌ی به اشتراک‌گذاری واتس‌اپ به اندازه‌ی توانایی‌های به اشتراک‌گذاری تلگرام خوب نیست. شما در تلگرام هر نوع فایلی را می‌توانید به اشتراک بگذارید. این شامل مدارک، فایل‌های زیپ، پی دی اف، و چندین و چند فایل دیگر می‌شود از جمله فایل‌های صوتی و ویدیوئی متداول.

شما همچنین می‌توانید فایل‌های بزرگی را بفرستید، که تا ۱.۵ گیگا بایت حجم دارند. شما در واتس‌اپ نمی‌توانید فایل‌هایی به این بزرگی را ارسال کنید. واتس‌اپ به شما اجازه می‌دهد فقط فایل‌های تا حجم ۱۶۰ مگا بایت را ارسال کنید.

دسترسی به دستگاه‌های متعدد:

تلگرام یک ویژگی همگام‌سازی بر مبنای (پردازش) ابری دارد که به شما اجازه می‌دهد روی یک دستگاه چت کنید و در صورت لزوم استفاده‌تان را به دستگاه دیگری انتقال دهید. تمام پیام‌ها در تمام دستگاه‌هایی که تلگرام را دانلود کرده‌اند نمایش داده خواهند شود، و پیام‌ها در زمان واقعی در تمام آنها قابل دیدن خواهد بود.

این روشی بسیار سریع و کارآمد برای فرستادن و دریافت پیام است. شما همچنین می‌توانید به صفحه‌ی “گزینه‌های فعال” بروید تا بفهمید کدام دستگاه‌ها در حال حاظر از تلگرام استفاده می‌کنند.

ابَر گروه‌ها و کانال‌های عمومی:

وقتی از تلگرام استفاده می‌کنید، می‌توانید ابرگروه تشکیل دهید، که تا ۱۰۰۰ عضو گنجایش دارد. چت‌های این گروه بزرگ می‌تواند صحبت کردن با آدم‌های بسیاری را بدون آن‌که نیاز به پیام فرستادن برای تک تک‌شان باشد، میسر کند.

اگر نیاز دارید که با یک گروه درباره‌ی تجدید دیدارهای خانوادگی یا یک جلسه‌ی شرکت صحبت کنید، همه‌ی اعضای گروه قادر به چت کردن با یکدیگر خواهند بود. شما همچنین می‌توانید از کانال‌های عمومی و خصوصی در تلگرام استفاده کنید.

اگر می‌خواهید به یک کانال عمومی بپیوندید، می‌توانید آن را با استفاده از نام کاربری‌اش جست‌وجو کنید، و هر کاربر تلگرامی می‌تواند به این گروه ملحق شود. همچنین می‌توانید پیام‌های بی‌صدا در گروه‌های عمومی بفرستید، و این توانایی را دارید که پیام‌هایی را که به تازگی فرستاده‌اید ویرایش کنید

ویژگی‌های منحصربفرد واتس‌اپ

whatsapp-material-design-android-02

چند ویژگی منحصربفرد وجود دارد که واتس‌اپ را در میان بقیه برجسته‌تر می‌کند.

تماس اینترنتی موبایل:

واتس‌اپ به شما اجازه می‌دهد هنگام استفاده از داده‌های موبایل یا وای‌فای‌تان تماس بگیرید. تا آن‌جا که ارتباط اینترنتی خوبی داشته باشید، این اپلیکیشن تماس‌های تلفنی را کاملا روشن و واضح می‌کند. این اپلیکیشن همچنین یک حالت استفاده از داده‌های کم دارد، که در مصرف داده‌ها صرفه‌جویی می‌کند.

پیغام دریافت:

هیچ‌چیز بدتر از این نیست که یک پیام بفرستید و بلافاصله هیچ پیغامی دریافت نکنید. به این فکر می‌افتید که آیا به شما کم‌محلی شده است یا گیرنده هنوز پیام شما را نخوانده است. واتس‌اپ وقتی پیام به گوشی تلفن همراه شخص گیرنده می‌رسد یک کلیک دوبل را نشان می‌دهد. وقتی که آبی شود، خواهید دانست که آن پیام خوانده شده است. همچنین زمان دقیق خوانده شدن پیام را خواهید دانست.

چتِ پشتیبان:

واتس‌اپ همواره به شما اجازه داده است از چت کردن‌تان نسخه‌ی پشتیبان تهیه کنید، هرچند، اکنون دیگر می‌توانید پیام‌های‌تان را روی اکانت گوگل درایو‌تان ذخیره کنید. اگر یک تلفن جدید بگیرید، قادر خواهید بود که چت‌های قدیمی‌ترتان را بازیابی کنید. همچنین می‌توانید چت‌هایی را که پشتیبانی شده‌اند ایمیل کنید.

همچنین شما می‌توانید چت‌های‌تان را بایگانی کنید یا یک ستاره‌ی پیام مخصوص کنار آن قرار دهید به این معنی که بعدا به پیدا کردن آن نیاز دارید. تلگرام به شما اجازه می‌دهد از چت‌های‌تان نسخه‌ی پشتیبان تهیه کنید اما راهی برای پشتیبانی آنها در گوگل درایو ندارد.

ایجاد یک استاتوس:

واتس‌اپ به شما اجازه می‌دهد یک استاتوس برای هر کسی در فهرست تماس‌های‌تان ایجاد کنید تا آن را ببیند. این کار به شما کمک می‌کند پیام مشخصی را به همه بدون احتیاج به فرستادن پیام فردی به تک تک‌شان منتقل کنید. شما همچنین می‌توانید اجازه دهید همه بدانند چه حسی دارید و در حال انجام چه کاری هستید. این ویژگی در تلگرام موجود نیست.

قالب‌بندی:

واتس‌اپ به شما اجازه می‌دهد پیام را قالب‌بندی کنید تا بتوانید پیام‌تان را آسان‌تر انتقال دهید. شما می‌توانید پیام‌تان را به صورت پررنگ، مورب، و هم مورب و هم پررنگ بفرستید. همچنین می‌توانید به متن‌تان پیوست کنید. این‌ها کارکردهایی هستند که شما نمی‌توانید هنگام استفاده از سیستم پیام رسان تلفن همراه‌تان به آنها دست پیدا کنید.

برای دیگران خیلی سخت خواهد بود که هنگام فرستادن پیامک حس و حال شما را درک کنند. وقتی بتوانید یک پیام را قالب بندی کنید، احتمال پندار غلط در رابطه با یک پیام متنی کم‌تر خواهد شد.